Vishay RNC50J1000BS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 100ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RNC50J1000BS.
Newark
Datasheet2 pagine23 anni fa
Datasheet4 pagine13 anni fa
Datasheet26 pagine13 anni fa
Datasheet4 pagine13 anni fa
Datasheet4 pagine11 anni fa
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
element14
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,183
Authorized Distributors
1
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 100ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879672-7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 100ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFP-25BRD52-100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 250V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RNC50J1000BS fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, METAL FILM, 100 OHM, 100mW, 0.1%
RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 100mW, 0.1; RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 100mW, 0.1%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film