Vishay RH00520R00FE02
Fixed Resistor, Wire Wound, 7.5W, 20ohm, 12.2474V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RH00520R00FE02.
Newark
Datasheet5 pagine8 anni fa
Datasheet5 pagine9 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
Datasheet5 pagine20 anni fa
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2000-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Ohmite810F20R
Res Wirewound 20 Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Ohmite805F20R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20ohm, 210V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 65
Ohmite810F20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 20ohm, 31.6228V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
RH Series 26.97 x 13.97 mm 20 Ohm ±1 % 25 W ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 22ohm, 23.4521V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RH00520R00FE02 fornite dai suoi distributori.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 20 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 1%,LUG, ALUM HOUSED, MILITARY
RESISTOR WIREWOUND, 20 OHM, 7.5W, 1%
1% ¡À20ppm/¡æ 20¦¸ 7.5W 28.58mm*16.41mm*8.13mm
RESISTOR WIREWOUND, 20OHM, 7.5W, 1%; Res; RESISTOR WIREWOUND, 20OHM, 7.5W, 1%; Resistance:20ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:7.5W; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Filter Terminals:Axial Lugs; Leaded Process Compatible:Yes