Vishay PR02000201100JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 110ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay PR02000201100JR500.
IHS
Datasheet19 pagine2 anni fa
Farnell
X-ON
Newark
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.20%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
95,515
Authorized Distributors
6
Resistance
110 Ω
110 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Stackpole ElectronicsRSMF2JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 2W
Stackpole ElectronicsRSF2JT100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT120R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 120ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625888-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J100R
100 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Descrizioni
Descrizioni di Vishay PR02000201100JR500 fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 110 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 110 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Resistor;Metal Film;Res 110 Ohms;Pwr-Rtg 2 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR02000201100JR500
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 110Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 110 OHM, 2 W, ± 5%; Resistance:110ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded