Vishay P11S1A0BGSY00502KL
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 50V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay P11S1A0BGSY00502KL.
Farnell
Datasheet14 pagine16 anni fa
Datasheet14 pagine17 anni fa
Datasheet15 pagine11 anni fa
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
LINEAR CERMET POTENTIOMETER W/6MM DIA.SHAFT,5KOHM,+/-10%,1W,+/-150PPM/C, PMNT
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000Ohm, 10% +/-Tol, 150Ppm/Cel, 1 Turn(S) |Bourns 53CAA-E28-A13L
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 5000ohm, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay P11S1A0BGSY00502KL fornite dai suoi distributori.
P11S 1 A 0 BG S Y00 5K 10% L e3
5K¦¸ ¡À10% 1W ¡À100ppm/¡æ 350V
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
POTENTIOMETER, 5K, LOG; Track Resistance:5kohm; Track Taper:Logarithmic; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:2%; Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; Insulation Resistance:1000Gohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Shaft Diameter:3.175mm; Shaft Length - Metric:15.88mm; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs