Vishay NOMCA16031001ATS
Molded, 50 mil Pitch, Dual-In-Line Thin Film Resistor, Narrow Body, Surface Mount Network
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay NOMCA16031001ATS.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,227
Authorized Distributors
4
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DIP
SOIC
Number of Resistors
8
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Per Element
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2013-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thin Film NET 1K Ohm 0.1% 0.75W(3/4W) ±25ppm/C ISOL Molded 16-Pin SOIC Gull Wing SMD T/R
Res Thin Film NET 1K Ohm 0.1% 0.8W ±25ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole Tube
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Descrizioni
Descrizioni di Vishay NOMCA16031001ATS fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film NET 1K Ohm 0.1% 0.5W(1/2W) ±25ppm/C ISOL Molded 16-Pin SOIC Gull Wing SMD Automotive T/R
Array/Network Resistor, Isolated, Thin Film, 0.1W, 1000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 3915
RESISTOR N/W, 8RES, 1KOHM, 0.1%, SMD; Resistance: 1kohm; Product Range: NOMCA Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; Power Rating: 500mW; Resistance R1: 1kohm; Resistor Mounting: Surface Mount Device