Vishay NFR25H0006808JR500
Res Metal Film 6.8Ohm 5% 1/2W ±100ppm/K Conformal Axial T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay NFR25H0006808JR500.
Newark
Datasheet10 pagine9 anni fa
Datasheet9 pagine17 anni fa
Datasheet10 pagine13 anni fa
Datasheet10 pagine13 anni fa
Datasheet10 pagine16 anni fa
Datasheet10 pagine12 anni fa
element14 APAC
Trend di 3 mesi:
-2.53%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-6R8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 6.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J6R8
Through Hole Carbon Film Resistor, CFR Series, 6.8 ohm, 500 mW, - 5%, 350 V, Axial Leaded
TE Connectivity / AMP3-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 6.8Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay NFR25H0006808JR500 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 6.8Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;METAL FILM;RES 6.8 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;TAPE & REEL
Fixed Resistor - Fusible, 0.5W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 6.8 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:6.8ohm;; RESISTOR, METAL FILM; Resistance:6.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C
RESISTOR, METAL FILM; Resistance: 6.8ohm;; RESISTOR, METAL FILM; Resistance: 6.8ohm; Product Range: NFR25H Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Element Type: Metal Film; No. of Pins: 2Pins