Vishay MRS25000C3923FCT00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 392kOhm 0.6W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MRS25000C3923FCT00.
Newark
Datasheet4 pagine9 anni fa
TME
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.20%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Stock
30,989
Authorized Distributors
6
Resistance
392 kΩ
392 kΩ
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityLR1F390K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 390000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 430000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 390000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
360 kOhms 1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MRS25000C3923FCT00 fornite dai suoi distributori.
VISHAY MRS25000C3923FCT00 Through Hole Resistor, 392 kohm, 350 V, Axial Leaded, 600 mW,1%, MRS25 Series
Res Thin Film 392K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, MRS25 1% 392K; Resistance:392kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:350V; Series:MRS25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating VDC:350V