Vishay MRS25000C1009FCT00
Through Hole Metal Film Resistor, Mrs25 Series, 10 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MRS25000C1009FCT00.
IHS
element14 APAC
Farnell
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.67%
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 10R, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C1009FCT00
Yageo GroupMF0207FTE52-11R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 11ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MRS25000C1009FCT00 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.6 W 10 Ohm ±1% Axial Leaded Professional Resistor
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 10Ohm ±50ppm/C
RES, 10R, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 10OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial Leaded,2.5x6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Resistor, 10R, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:10ohm; Product Range:MRS25 Series; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)