Vishay MRS16000C2709FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MRS16000C2709FC100.
IHS
Datasheet4 pagine9 anni fa
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.20%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,000
Authorized Distributors
4
Resistance
27 Ω
27 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD27R4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27.4ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MRS16000C2709FC100 fornite dai suoi distributori.
RES 27 OHM 0.4W 1% AXIAL
MRS16-50 1% C1 27R
27¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm*1.6mm