Vishay MMU01020C3001FB300
Res Thin Film 0805 3K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal SMD Melf Blister T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MMU01020C3001FB300.
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+6.39%
Supply Chain
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 3kΩ 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0204(1406) 3K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
KOA SpeerMFS1/4CC3001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 0204(1406) 3.01K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
KOA SpeerMFS1/4CC2701F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MMU01020C3001FB300 fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
300mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±1% 3kΩ MELF-0102 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 3000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 3KOHM +/-1% 0.2W +/-50PPM/C
MMU - Professional FIXED RESISTOR MELF 0102 Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 3kOhm 0.3W
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 300 / Body Length mm = 2.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0102
RESISTOR, 0102 3K0; Resistance:3kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0102; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.1mm; External Length / Height:2.2mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0102; Reel Quantity:3000; Series:MMU; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:100V; Voltage Rating V DC:100V