Vishay MMB02070C1500FB200
1W Thin Film Resistor 350V ±50ppm/℃ ±1% 150Ω MELF Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MMB02070C1500FB200.
IHS
Datasheet14 pagine3 anni fa
TME
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+15.22%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
2309
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MMB02070C1500FB200 fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
MMB 0207 Series 1 W 150 Ohm ±1% ±50 ppm/K Professional Thin Film MELF Resistor
MELF 0207 FIXED RESISTOR MMB - Professional 0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm 400mW 150Ohm ±50ppm/C
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 2309 CASE 150OHM +/-1%.4W +/-50PPM/C
SMD Resistor MELF_D2.2X5.9MM_SM 150Ω ±1% 1W ±50ppm/℃
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 150 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 1 / Body Length mm = 5.8 / Voltage Rating - DC V = 350 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0207
RESISTOR, 0207 150R; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0207; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:2.2mm; External Length / Height:5.8mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0207; Reel Quantity:2000; Series:MMB; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:300V; Voltage Rating V DC:300V