Vishay MCT0603MC1001FP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.11W, 1000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MCT0603MC1001FP500.
IHS
Datasheet13 pagine3 anni fa
Upverter
HQonline
Arrow.cn
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-33.97%
SimboloImpronta
SnapEDA
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
110 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
125mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603FRE071KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE131KL
Res Thin Film 0603 1.1K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603FRE071K07L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1070ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MCT0603MC1001FP500 fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 0603 1K Ohm 1% 1/8W ±50ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Res Thin Film 0603 1K Ohm 1% 0.11W ±50ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
MCT Series 0603 0.15 W 1 kOhm ±1 % ±50 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
Res, Aec-Q200, 1K, 1%, 0.15W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay MCT0603MC1001FP500
SMD Resistor 0603 1KΩ ±1% 3/20W ±50ppm/℃