Vishay MBA02040C1820FRP00
MBA/SMA 0204 - Professional Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 182Ohms 0.4W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MBA02040C1820FRP00.
element14 APAC
Datasheet15 pagine7 anni fa
Datasheet15 pagine10 anni fa
IHS
Newark
Farnell
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.67%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
24,879
Authorized Distributors
5
Resistance
182 Ω
182 Ω
182 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 182ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 191ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MBA02040C1820FRP00 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 182ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 182 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical T/R
RESISTOR, METAL FILM, 182 OHM, 400mW, 1%
Resistor Metal Film,182Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 182OHM, 400mW, 1%; Resistance:182ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded