Vishay MAL215956331E3
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.32 Ohm 1470mA 5000h 105C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MAL215956331E3.
Newark
Datasheet9 pagine5 anni fa
Datasheet9 pagine10 anni fa
Datasheet8 pagine17 anni fa
Datasheet8 pagine13 anni fa
Datasheet8 pagine13 anni fa
IHS
element14 APAC
TME
Trend di 3 mesi:
-60.04%
Stock
1,160
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
640 mΩ
502 mΩ
502 mΩ
Ripple Current
1.47 A
1.4 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConE91F401VSN331MR50T
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
United Chemi-ConE91F501VND331MB50T
Cornell Dubilier381LR331M400K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSXR331M050ST
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 0.4 Ohm 1150mA 4000h 105C
NichiconUHE2A331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell Dubilier381LR331M450K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MAL215956331E3 fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
VISHAY MAL215956331E3 Electrolytic Capacitor, 159 PUL-SI Series, 330 F,20%, 400 V, 30 mm, Quick Connect, Snap-In
159 PUL Snapin Aluminium Cap 400V 330uF
330¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 640m¦¸@ 100Hz 5000h@ 105¡ãC 1.47A@ 120Hz , 45mm*47mm
CAPACITOR, 330UF, 400V ;ROHS COMPLIANT: YES
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
CAPACITOR, 330UF, 400V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:400V dc; Effective Series Resistance:320mohm; Series:2222159; Height:45mm; Outside Diameter:30mm; Capacitor Case Style:Radial; Mounting Type:Snap-In; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:1.47A; Application:High Temperature; Body Diameter:30mm; Case Style:Radial; Climatic Category:25/105/56; ESR Frequency:100Hz; External Length / Height:45mm; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-25°C; Operating Lifetime:3000h; PCB Hole Diameter:2mm; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:85°C; Terminal Type:PCB Pins; Termination Type:Snap-In; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:400V