Vishay IHLP5050CEER2R2M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 16A 8mOhm DCR 5050 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP5050CEER2R2M01.
Newark
Datasheet5 pagine8 anni fa
Datasheet5 pagine10 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
Datasheet5 pagine19 anni fa
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-13.84%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
18,756
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
16 A
16 A
16 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8 mΩ
8 mΩ
8 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 16A 0.008Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 0.0000022uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 20A 0.0055Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443340220
WE-HCC SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH FERRITE CORE, 2.2 UH
Wurth Elektronik7443320220
Power Choke Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 18A 0.0043Ohm DCR T/R
WE-HCC SMD High Current Cube Inductor, 2.2uH, 16A, 70MHz, 3.8mOhm
Descrizioni
Descrizioni di Vishay IHLP5050CEER2R2M01 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 5050
Inductor, Shielded, 2.2Uh, 29A, Smd, Full Reel; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):16A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):29A; Product Range:Ihlp-5050Ce-01 Series; Dc Resistance Max:0.008Ohm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP5050CEER2R2M01.
INDUCTOR, 2.2UH, 29A, 20%; Inductor Type:High Current; Series:IHLP-5050CE; Inductance:2.2µH; Tolerance, Inductance:± 20%; Resistance:7.2mohm; DC Current Max:29A; Case Style:5050CE; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; External Depth:3.5mm; External Length / Height:13.2mm; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-55°C; Width, External:12.9mm