Vishay IHLP4040DZER470M11
Inductor High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 3.3A 145mOhm DCR 4040 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP4040DZER470M11.
IHS
Datasheet5 pagine4 anni fa
JRH Electronics
Trend di 3 mesi:
-11.63%
EE Concierge
Simbolo
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
3.3 A
3.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
145 mΩ
145 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 3.8A 0.072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 3A 0.167Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 2.5A 0.11Ohm DCR T/R