Vishay IHLP4040DZER100M11
PowerChoke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 7.5A 0.0305Ohm DCR 4040 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP4040DZER100M11.
Newark
Datasheet5 pagine4 anni fa
Datasheet4 pagine18 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
JRH Electronics
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-23.72%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
7.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
30.5 mΩ
30.5 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 7.8A 0.01488Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T100MN
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.55A 0.0188Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 5.7A 0.033Ohm DCR 4339 Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay IHLP4040DZER100M11 fornite dai suoi distributori.
10uH ±20% Integrated molded inductor 7.1A SMD,10.2x10.8mm Power Inductors ROHS
IHLP4040DZ-11 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ METALCORE,10 UH +/-20%WIREWOUND 7.5A IDC
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 4240
Fixed Inductor Nonstandard 10µH ±20% 7.5A 30.5mΩ - -
IHLP Series 4040 10 uH 20% 7.5 A Shielded Low Profile High Current SMT Inductor
INDUCTOR, 10UH, 20%, 7.1A; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0305ohm; DC Current Rating:7.5A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:7.5A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:27.8mohm; Resonant Frequency:1MHz; Saturation Current Ic:7.1A