Vishay IHLP2525CZER1R0M5A
FIXED IND 1UH 12A 8.45 MOHM SMD / 1 µH Shielded Molded Inductor 12 A 8.45mOhm Max Nonstandard
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay IHLP2525CZER1R0M5A.
Farnell
Datasheet6 pagine4 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-20.42%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
Simbolo
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
22,686
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
12 A
12 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8.45 mΩ
8.45 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 12A 0.0072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 11A 0.01Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik784771010
Power Inductor, 1Uh, Shielded, 9A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 784771010
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 6.8A 0.0172Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay IHLP2525CZER1R0M5A fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy-Core, SMD, 2525
INDUCTOR, 1UH, 20%, SHIELDED, 12A; Available until stocks are exhausted
IHLP2525 Series 1 uH ±20% 12 A 8.45 mO SMT Shielded Low Profile Power Inductor