Vishay CRCW1210133KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 133000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW1210133KFKTA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Datasheet8 pagine15 anni fa
Newark
Arrow Electronics
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Resistance
133 kΩ
133 kΩ
133 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW1210133KFKTA fornite dai suoi distributori.
RES SMD 133K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 133K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:133kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No