Vishay CRCW120647K0FKEAHP
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW120647K0FKEAHP.
Newark
Datasheet10 pagine8 anni fa
Datasheet10 pagine9 anni fa
Datasheet8 pagine10 anni fa
Datasheet6 pagine11 anni fa
Datasheet6 pagine16 anni fa
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.72%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ8ENF4702V
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0747KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 47kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG1206F47K
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
PanasonicERJ-P08F4702V
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupAC1206FR-0747KL
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG1206F47K
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW120647K0FKEAHP fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
RES HP THKFLM 1206 47K OHM 1% 1/2W 100PPM/ C SMD
CRCW Series 1206 0.75 W 47 kOhm ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 47000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTOR;THICK FILM;47 KILOHMS;0.5 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.75W 3/4W 47kOhm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 47 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 750 / Body Length mm = 3.1 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206