Vishay CRCW12062R70JNEAIF
Res Thick Film 1206 2.7 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW12062R70JNEAIF.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
TME
Newark
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.94%
Authorized Distributors
6
Resistance
2.7 Ω
2.7 Ω
2.7 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-072R7L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 2.7Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 1206 2.7 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-8RQJ2R7V
Thick Film Chip Res, 1206, Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8RQJ2R7V
Yageo GroupSR1206JR-072R7L
Res Thick Film 1206 2.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ESR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.5W 1/2W 2.7Ohm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.33W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW12062R70JNEAIF fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 1206 / 2.7 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-IF 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.7Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, 1206, 5%, 2R70; Resistance:2.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.6mm; External Length / Height:0.55mm; External Width:3.2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:1206; Reel Quantity:5000; Series:CRCW IF