Vishay CRCW060366R5FKEA
Res Thick Film 0603 66.5 Ohm 1% 125 mW 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AE
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW060366R5FKEA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Future Electronics
TME
Trend di 3 mesi:
+5.08%
Resistance
66.5 Ω
66.5 Ω
66.5 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-0766R5L
Res Thick Film 0603 66.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 66.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0766R5L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 66.5Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-3EKF66R5V
Res Thick Film 0603 66.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0768RL
Res Thick Film 0603 68 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 71.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW060366R5FKEA fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 66.5ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
RESISTOR;THICK FILM;66.5 OHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/10W 0603
RES, 66R5, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 66.5ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Res, Thick Film, 66R5, 1%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:66.5Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060366R5FKEA.