Vishay CRCW0603470RJNEA
Res Thick Film 0603 470 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW0603470RJNEA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.28%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
Scarica
Ultra Librarian
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
PanasonicERJ3GEYJ471V
Res Thick Film 0603 470 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 470 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-U03J471V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 470ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3GEYJ431V
Res Thick Film 0603 430 Ohm 5% 0.1W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 430 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW0603470RJNEA fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW0603470RJNEA; 470 Ohm; 0603; 5 %; Thick Film
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 / 470 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW Series 0603 125 mW 470 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 470Ohm ±200ppm/C
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ -55℃~+155℃ 470Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR;THICK FILM;470 OHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC
SMD Resistor 0603 470Ω ±5% 1/10W ±200ppm/℃
Resistance:470Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603470RJNEA.