Vishay CRCW06033M30FKEA
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 3.3MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW06033M30FKEA.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Future Electronics
element14 APAC
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+5.92%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 MΩ
3.3 MΩ
3.3 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603FR-073M3L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 3.3MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 3.3M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-073M3L
Res Thick Film 0603 3.3M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-133M3L
Res Thick Film 0603 3.3M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0603 3.3M Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 3.01M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW06033M30FKEA fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3300000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.3MOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;3.3 MEGOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 3.3 MOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 0,1W 1% 3M3 Taped
Res, Thick Film, 3M3, 1%, 0.1W, 0603; Resistance:3.3Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06033M30FKEA.
RES, 3M3, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 3.3Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 3.3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.55 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.85 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603