Vishay CRCW0603330KFKEAC
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 330kOhms 0.1W 1/10W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW0603330KFKEAC.
IHS
Datasheet5 pagine8 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.54%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Resistance
330 kΩ
330 kΩ
330 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0402 330K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ334V
Res Thick Film 0603 330K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 360K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW0603330KFKEAC fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 330000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 330K, 1%, THICK FILM, 0603; Resistance:330kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V RoHS Compliant: Yes