Vishay CRCW040228K0FKED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 28000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW040228K0FKED.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
element14 APAC
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-14.86%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
28 kΩ
28 kΩ
28 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402FR-0728KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 28kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 28K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0402 28k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F27K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 27000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 30000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0730KL
Res General Purpose Thick Film 0402 30k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW040228K0FKED fornite dai suoi distributori.
RESISTOR;THICK FILM;28 KILOHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 28kOhm ±100ppm/C
CRCW Series 0402 100 mW 28 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res, Thick Film, 28K, 1%, 0.063W, 0402, Reel; Resistance:28Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040228K0FKED.
RES, 28K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 28kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device