Vishay CP0005R5000JE14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 1.5811V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CP0005R5000JE14.
IHS
Datasheet4 pagine6 anni fa
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Introduction Date2006-11-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
Parti correlate
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 1.533V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25JR50E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite45JR50
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 5W ±90ppm/C Conformal Silicone Ceramic AXL
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 1.5811V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23JR50E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.5ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.5ohm, 0.7071V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CP0005R5000JE14 fornite dai suoi distributori.
RES 500 MOHM 5W 5% AXIAL
500m¦¸ ¡À5% 5W ¡À600ppm/¡æ 22.22mm*9.52mm*8.73mm
CP-5 .5 5% E14 e3
Resistance:0.5Ohm; Product Range:Cp Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 600Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Vishay CP0005R5000JE14.