Vishay CP0005R4700JB14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 1.533V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CP0005R4700JB14.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
Newark
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Introduction Date2006-11-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-07-22
LTD Date2021-01-22
Parti correlate
VISHAY AC05000004707JAC00 Through Hole Resistor, 0.47 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 5W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.5ohm, 1.5811V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5JR47E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-0R47
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623795-7
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CP0005R4700JB14 fornite dai suoi distributori.
Res Wirewound 0.47 Ohm 5% 5W ±600ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole Bulk
RESISTOR WIREWOUND, 0.47 OHM, 5W, ±5%
Power Wirewound Resistors 5watts 0.47ohms 5%
RESISTOR WIREWOUND, 0.47OHM, 5W, ±5%; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Leaded Process Compatible:No; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: No