Vishay CMF5522K100FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 22100ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CMF5522K100FHEK.
element14 APAC
Datasheet5 pagine5 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
Farnell
Newark
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.78%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
24,000
Authorized Distributors
6
Resistance
22.1 kΩ
22.1 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 22100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
22.1 kOhms 1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.05W, 22100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 20000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F20K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 20000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC20K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CMF5522K100FHEK fornite dai suoi distributori.
Res Metal Film 22.1K Ohm 1% 1/2W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
RESISTOR;METAL FILM;RES 2.21 KILOHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 1%;AXIAL;BULK
RESISTOR, METAL FILM, 22.1KOHM, 500mW, 1%
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 22.1kOhms ±50ppm/C