Vishay AZ23C10-E3-18
Diode Zener Dual Common Anode 10V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay AZ23C10-E3-18.
IHS
Datasheet6 pagine2 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
16,000
Authorized Distributors
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-236-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Parti correlate
DZ23C Series 10 V 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23A-3
Zener Diode Dual Common Anode 10V 5% 15Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Dual Common Cathode 10V 5% 15Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 8V 225mW 10V
Zener Diode, 7.5V V(Z), 6.04%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Zener Diode Single 7.5V 5% 15Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay AZ23C10-E3-18 fornite dai suoi distributori.
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER ARRAY 10V SOT-23-3