Vishay 293D685X06R3B2TE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6.8uF, Surface Mount, 1411
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay 293D685X06R3B2TE3.
IHS
Datasheet24 pagine2 anni fa
JRH Electronics
Parti alternative
Questo componente
Stock
7,964
Authorized Distributors
2
Capacitance
6.8 µF
6.8 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.4 Ω
3.5 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrizioni
Descrizioni di Vishay 293D685X06R3B2TE3 fornite dai suoi distributori.
Tantalum Capacitor Polarized
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V 1411