Vishay 173D226X9015X
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay 173D226X9015X.
IHS
Datasheet10 pagine3 anni fa
Newark
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
11,801
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.6 µA
3 µA
3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupT322D226K015AS
Capacitor Tantalum Solid 22uF 15 Volt 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
22uF THT Solid MnO2 Tantalum Electrolytic Capacitor; 16 V dc +/-10%; 790D Series
Cap Tant Solid 22uF 15V 20% (4.57 X 10.67mm) Axial 125°C Ammo Pack
Yageo GroupT322D226K020AT
Capacitor Tantalum Solid 22uF 20V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
22UF THT SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, 790D SERIES
Cap Tant Solid 22uF 20V 20% (4.57 X 10.67mm) Axial 125°C Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Vishay 173D226X9015X fornite dai suoi distributori.
CAPACITOR TANT, 22UF, 15V, AXIAL 10%
Tantalum Capacitor, 22Uf, 15V, Axial 10%; Rango De Producto:Serie 173; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tensión Nominal:15V; Terminales Del Condensador:Conexión Axial; Espaciado De Cable:-; Resistencia Esr:- |Vishay 173D226X9015X