Vishay WSLP0603R0190FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.019ohm, 0.0872V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSLP0603R0190FEB.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
19 mΩ
19 mΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
110 ppm/°C
110 ppm/°C
Introduction Date2017-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 1/10W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.02ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Metal Strip 0603 0.018 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±75ppm/C SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL0603FR-070R02L
100mW Thick Film Resistors ±1500ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSLP0603R0190FEB fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0603.0191%EBE3
RES 0.019 OHM 1% 0.4W 0603
WSLP0603 .019 1% EB e3