Vishay WSL2816R0400FTH
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.04ohm, 0.2828V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2816
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2816R0400FTH.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
40 mΩ
40 mΩ
Case/Package
2816
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 4527 0.04 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 2512 0.04 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.04ohm, 0.2828V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Yageo GroupRL0805FR-070R04L
125mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 40mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupPE2512FKE070R04L
1W Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 40mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1206FR-070R04L
Res Thick Film 1206 0.04 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2816R0400FTH fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2816.041%RJ9
RES 0.04 OHM 1% 2W 2816
WSL-2816 .04 1% RJ9