Vishay WSL2512R0160FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.016ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2512R0160FBA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
16 mΩ
16 mΩ
16 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.015ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJMP4MF15MU
Res Metal Plate 2512 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTL3AR015F
Res Metal Foil 2512 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-M1WSF16MU
Res Thick Film 2512 0.016 Ohm 1% 1W Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity / AMP1-2176158-9
Res Current Sense Metal Foil 2512 0.016 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2512R0160FBA fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0161%B43
RES 0.016 OHM 1% 1W 2512
Current Sense Resistor; Power Rating:1W; Resistance:0.016ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No