Vishay WSL2512L5000FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0005ohm, 0.0224V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2512L5000FEK.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
500 µΩ
500 µΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
400 ppm/°C
400 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
KOA SpeerRK73Z1JTTD
ZERO OHM JUMPER CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0ohm, Surface Mount, 0603
KOA SpeerRK73Z1JTTDD
Res Thick Film 0603 0 Ohm Molded SMD Automotive Paper T/R
KOA SpeerRK73Z1JLTD
Res Thick Film 0603 0 Ohm Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0007ohm, 0.0265V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ1GN0R00C
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0201 [0603 Metric], Thick Film, 50 mW, 500 mA, Surface Mount Device
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2.5 A, Surface Mount Device
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2512L5000FEK fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.00051%EKE3
RES 500 UOHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .0005 1% EK e3