Vishay WSL2010R3700FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.37ohm, 0.4301V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R3700FTA.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
370 mΩ
370 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.4ohm, 0.4472V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Metal Strip 2010 0.4 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.39ohm, 0.6245V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPT2010FK-7W0R39L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 2010 390mOhm 1% Emboss T/R
Yageo GroupPT2010FK-7W0R4L
Current Sensor Low TCR High Power Chip Resistor Thick Film 2010 400mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ-12ZQFR39U
Res Thick Film 2010 0.39 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R3700FTA fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.371%R86
RES 0.37 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .37 1% R86