Vishay WSL2010R2500FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.25ohm, 0.3536V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R2500FTB.
IHS
Datasheet5 pagine2 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
990
Authorized Distributors
2
Resistance
250 mΩ
250 mΩ
250 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.25ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRL2010FK-070R25L
750mW Thick Film Resistors ±1% 250mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 0.25 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1BFR27U
Res Thick Film 1020 0.27 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
PanasonicERJC1BFR24U
Res Thick Film 1020 0.24 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Yageo GroupRL2010FK-070R27L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.27ohm, 0.45V, 1% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R2500FTB fornite dai suoi distributori.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.251%R79
RES 0.25 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .25 1% R79