Vishay WSL2010R0125FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.0125ohm, 0.08V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0125FTB.
IHS
Datasheet4 pagine8 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 12mOhm 1% Emboss T/R
TE ConnectivityTLM2HER012FTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.012 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
TE Connectivity / AMP1-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.013 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
PanasonicERJC1CFR012U
Res Thick Film 1020 0.012 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res, 0R012, 0.75W, Thick Film, 2010 Rohs Compliant: Yes |Koa UR73D2HTTE12L0F
PanasonicERJB1CFR013U
Res Thick Film 1020 0.013 Ohm 1% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0125FTB fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.0125 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
RES 0.0125 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .0125 1% R79