Vishay WSL2010R0100DBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL2010R0100DBA18.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 0.5% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPE1206DRF7W0R01L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 10mOhm 0.5% Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL2010R0100DBA18 fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 1W,0.01 OHMS,1% TOL, TIN/PB, BULK, HIGH POWER
RES 0.01 OHM 0.5% 1W 2010