Vishay WSL1206R1000DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.1ohm, 0.1581V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R1000DBA.
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityTL2BR10FTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.1ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPT1206FR-7W0R1L
PT Series 1206 0.1 Ohm 0.5 W ±1 % ±75 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
PanasonicERJ-8BWFR100V
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8BSFR10V
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/2W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-L08KF10CV
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRL73K2BR10JTD
Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R1000DBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.1 OHM 0.5% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.1 OHMS,0.5% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .1 .5% B43