Vishay WSL1206R0750FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.075ohm, 0.1369V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0750FEK.
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE ConnectivityTL2BR075FTE
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.075Ohm, 1% +/-Tol, -75, 75Ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE ConnectivityTL2BR068F
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.068ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-L08UF75MV
Res Thick Film 1206 0.075 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 75mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 1/4W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 82mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0750FEK fornite dai suoi distributori.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.075 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.075ohms 1%
Current Sense Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:0.075ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes