Vishay WSL1206R0170FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.017ohm, 0.0652V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL1206R0170FBA.
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
17 mΩ
17 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ8CWFR016V
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
KOA SpeerTLR2BD18L0F
SMD Metal Plate Current Sense Resistors 1/2watts 18mohms 1%
KOA SpeerTLR2BD16L0F
SMD Metal Plate Current Sense Resistors 1/2watts 16mohms 1%
PanasonicERJ8CWFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BWFR016V
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73V2BR016FTDF
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL1206R0170FBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.017 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.017 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .017 1% B43
Current Sense Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:0.017ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No