Vishay WSL0805R1000DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.1ohm, 0.1118V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0805R1000DBA.
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
100 mΩ
100 mΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-L06KF10CV
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR100V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BSFR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRL73H2BR10FTD
Res Current Sense Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRL73K2AR10JTD
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2176053-8
0805 0.1 ohm, .25 W, 1 %, 300 ppm Surface Mount Low Ohmic Resistor, Thick Film
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0805R1000DBA fornite dai suoi distributori.
RES 0.1 OHM 0.5% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.1 OHMS,0.5% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .1 .5% B43