Vishay WSL0603R0510FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.051ohm, 0.0714V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0603R0510FEB.
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.051ohm, 0.1428V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP2176051-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.051ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Metal Strip 0603 0.05 Ohm 1% 0.4W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2176051-2
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.056ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3BWFR051V
Res Thick Film 0603 0.051 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0603R0510FEB fornite dai suoi distributori.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/10watt .051ohms 1%
RES 0.051 OHM 1% 1/10W 0603
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.051 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP