Vishay WSL0603R0200FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.02ohm, 0.0447V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay WSL0603R0200FEK.
RS (Formerly Allied Electronics)
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
20 mΩ
20 mΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
110 ppm/°C
110 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0603 0.02 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.018ohm, 0.0849V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3BWFR020V
Res Thick Film 0603 0.02 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 0ppm/℃~+250ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL0603FR-070R02L
100mW Thick Film Resistors ±1500ppm/℃ ±1% 20mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay WSL0603R0200FEK fornite dai suoi distributori.
RES 0.02 OHM 1% 1/10W 0603
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.02 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
WSL-0603 .02 1% EK e3