Vishay RWR84S8R66FSB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 8.66ohm, 7.7859V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RWR84S8R66FSB12.
IHS
Datasheet4 pagine8 anni fa
New Yorker Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
98
Authorized Distributors
3
Resistance
8.66 Ω
8.66 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
7 W
7 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ohmite85F9R09
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 9.09ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Military MIL-PRF-39007RWR84S FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 8.25Ohm 7W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 8.66ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite80F8R25
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 8.25ohm, 1000V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite80F9R09
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 9.09ohm, 1000V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.09ohm, 3.015V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RWR84S8R66FSB12 fornite dai suoi distributori.
RES 8.66 OHM 7W 1% WW AXIAL
EGS-10-80 8.66 1% RWR84S8R66FS B12