Vishay RN55C95R3FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 95.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay RN55C95R3FBSL.
Stock
100
Authorized Distributors
2
Resistance
95.3 Ω
95.3 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 95.3ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor; Metal Film; Res 100 Ohms; Pwr-Rtg 0.6 W; Tol 1%; Axial; Cut Tape
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC91R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 91ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 86.6ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC100R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Vishay RN55C95R3FBSL fornite dai suoi distributori.
RES 95.3 OHM 1/8W 1% AXIAL
CMF-55 95.3 1% T-2 RN55C95R3F BSL