United Chemi-Con SMG25VB222M12X25LL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Obsolete
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet10 pagine24 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
13,231
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
136 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.54 A
1.55 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConESMG250ELL222MK25S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2200UF, 25V, 20%, RADIAL
Cornell DubilierSEK222M025ST
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (13 X 26mm) Radial 5mm 0.11 Ohm 1230mA 2000h 105C
Cornell DubilierSK222M025ST
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (13 X 26mm) Radial 5mm 0.14 Ohm 1550mA 2000h 85C Standard
NichiconUKW1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 25V 2200muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUFW1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1EHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con SMG25VB222M12X25LL fornite dai suoi distributori.
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:2200µF; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:12X25; Lead Spacing:5.00mm; Termination Type:Radial Leaded ;RoHS Compliant: No