United Chemi-Con ESMQ451VSN820MP25S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SMQ 450V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Scheda dati
IHS
Farnell
Electro Sonic
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
2,332
Authorized Distributors
4
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
Screw
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.043 Ω
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
830 mA
860 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Parti correlate
United Chemi-ConEKMH401VNN820MQ25T
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 3.032 Ohm 640mA 2000h 105°C
Wurth Elektronik861111485022
Electrolytic Capacitor, Snap-In, Wcap-Ail5 Series, 82 F, 20%, 450 V, 30 Mm Rohs Compliant: Yes
Wurth Elektronik861111484014
WCAP-AIL5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKX 450V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Electrolytic Capacitor, Snap-in, WCAP-AIL8 Series, 82 F, 20%, 450 V, 25 mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKX 400V 82muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMQ451VSN820MP25S fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 82UF, 450V, 20%, SNAP-IN
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 830mA 2000h 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 82Uf, 450V, 20%, Snap-In; Capacitance:82Μf; Voltage Rating:450V; Product Range:smq Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:quick Connect, Snap-In; Polarity:polar; Diameter:22Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes